साहित्यकारहरु छुट्टाछुट्टै अभियानमा, संरक्षणको अभावले भानुपार्क जिर्ण

342 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ आश्विन २०७१, बिहीबार ०५:५५

सम्पादक: Dhading News

DSC09392धादिङ,-साहित्यिक अभियान सञ्चालनका लागि निर्माण गरिएको जिल्लाको एक मात्र भानु पार्क संरक्षणको अभावले जिर्ण बन्दै गएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय र जिल्ला विकास समिति धादिङको विचमा रहेको खाली जग्गामा २०५५ साल श्रावण १२ गते स्थापना गरिएको भानु पार्कको संरक्षणमा सरकारी निकायले वेवास्ता गर्दै आईरहेको छ ।
नेपाली साहित्य क्षेत्रका महान व्यक्तित्व भानुभक्तको योगदानलाई सदैव जिवित राख्न र जिल्लामा हुने साहित्यिक अभियानलाई संचालन गर्ने स्थानका रुपमा वनाईएको भानुपार्कमा भानुभक्तको अर्धकदको शालिक समेत रहेको छ । शालिकको राष्ट्रकवी माधबप्रसाद घिमिरेले अनावरण गर्नुभएको थियो । भानु पार्कको संरक्षणको लागि अहिले सम्म राज्यको तर्फबाट कुनै पहल नभएको भानु प्रतिभा निमार्ण समितिका अध्यक्ष बद्री दाहालले बताउनु भयो ।
देशका विभिन्न स्थानवाट धादिङ बेसीमा आएका अतिथीहरुलाई देखाउने कुनै स्थान नभएकोवेला भानु पार्कको निर्माण गरिएको दाहालको भनाई छ । जिल्ला विकास समिति धादिङको २ लाख, संस्थाका अध्यक्ष बद्री दाहलको तर्फबाट १५ सय १ गोविन्द्रकुमार श्रेष्ठको तर्फबाट २५ सय, टंककुमार श्रेष्ठको तर्फबाट १५ सयका साथै सहयोगी दताहरुको सहयोगमा नगद कुल ३ लाख र अन्य सहयोगमा शालिक सहितको भानु पार्क निमार्ण गरिएको थियो ।
संरक्षणको अभावले गर्दा भानु पार्कको परिसर फोहोर, झारपात, सडेगलेका कपडाहरु र अन्य बस्तुहरु मिल्काउने स्थल वन्दै जांदा पार्कनै कुरुप देखिन थालेको छ । पार्कको अधिकांश सिंढीहरु समेत भत्किईसकेको छ । जिल्ला विकास समिति र जिल्ला प्रशासन कार्यालयको बीच भागमा रहेको भानुपार्क दुवै सरकारी कार्यालयवाट समेत उपेक्षामा पर्दै आईरहेको छ ।त्यसो त जिल्लाका साहित्यकारहरु समेत फरक फरक साहित्यिक संस्था गठन गरी छुट्टाछुट्टै अभियान चलाउन थालेपछि भानुपार्कको संरक्षणमा साहित्यकारहरुको समेत चासो कम हुन पुगेको हो । धादिङ जिल्लामा अहिले भानु प्रतिष्ठान, धादिङ साहित्य समाज, धादिङ सिर्जना प्रतिष्ठान,उदभव साहित्य संगम लगायतका साहित्यिक संस्थाहरु कृयाशिल अवस्थामा रहेका छन ।
सदरमुकाममा पहिलो पार्कको रुपमा चिनिएको भानु पार्कको निमार्ण कार्य भएपनि संरक्षणका लागि पहल गर्ने निकाय नहुंदा जिर्ण हुँदै गएको हो । भानु पार्क परिसर भित्र गाई बस्तु चराउने र फोहोर फाल्ने ठाउँ वन्दै गएको छ ।पछिल्लो समयमा धादिङ जिल्लामा साहित्यकारहरुको जमात बढे पनि पार्कको संरक्षण र सरसफाईका लागि भने कसैले चासो देखाएका छैनन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ आश्विन २०७१, बिहीबार ०५:५५ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories