दुइ गिलास पानीले घटाउन सकिन्छ वजन

147 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ कार्तिक २०७३, सोमबार ०५:४६

सम्पादक: Dhading News

2-glasses-of-waterदुइ चार किलो वजन कम गर्नका लागि डाइट मात्रैले पुग्दैन यसको लागि थोरै प्रयास पनि जरुरि हुन्छ। तपाई आफ्नो वजन कम गराउन चाहनुहुन्छ भने तपाइको लागि सबैभन्दा सस्तो सजिलो उपाय बन्न सक्छ केवल दुइ गिलास पानी। जान्नुहोस कसरि घटाउन सकिन्छ दुइ गिलास पानीले वजन।

स्वास्थ्य देखि सौन्दर्य सबैको लागि गुणकारी मानिने पानी हरेक सजिवका लागि अत्यावश्यक पदार्थ हो। यहि पानिलाई थोरै तातो गरेर प्रयोग गर्ने हो भने शरीरको लागि अझ लाभदायक साबित हुन सक्छ।

प्रत्येक पटक खाना/खाजा खानु भन्दा आधा घण्टा अगाडी दुइ गिलास पानी खानुहोस। सोधमा पनि प्रमाणित भैसकेको कुरा हो कि खानु भन्दा आधा घण्टा अगाडी दुइ गिलास पानी खानाले तपाईको भोक कम हुन्छ र तपाई खानामा कम क्यालोरीको सेवन गर्नुहुन्छ। यसो गर्दा यदि तपाई दिनमा तिन पटक भोजन गर्नुहुन्छ भने दुइ गिलास पानीले तपाई एक देखि दुइ किलो वजन नियन्त्रण गर्न सक्नुहुन्छ। यसले तपाईलाई कुनै साइड इफेक्ट पनि हुदैन।

तपाइको वजन तपाईको खानामा पनि भर पर्छ। यदि तपाई ज्यादा खुराक लिनुहुन्छ र शारीरिक रुपले सक्रिय रहनुहुन्न भने तपाईको वजन बढ्छ नै।

यदि तपाई साच्चै नै आफ्नो वजन कम गर्न चाहनुहुन्छ भने तपाईले आफ्नो खानपिनमा पनि कन्ट्रोल गर्न सक्नुपर्छ। तपाईले कम क्यालोरीयुक्त र कम चिनीयुक्त पेय तथा कम चिल्लोयुक्त खाना खानु उपयुक्त हुन्छ। यसका साथै चिनियुक्त बोतल बन्द पेय वा खाद्यसामाग्री बाट टाढा नै रहनु राम्रो हो।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२९ कार्तिक २०७३, सोमबार ०५:४६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा १२९ जनाका लागि खुल्यो जागिर (सूचना सहित )

धादिङ ।तपाई बेरोजगार हुनुहुन्छ र कामको खोजीमा लागि रहनु भएको छ भने धादिङको १३ वटै स्थानीय तहका लागि धेरै जना कर्मचारीको माग भएको छ । भुकम्प पिडितहरुको लागि भवन निर्माण कार्यमा आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग.....

राष्ट्रिय झण्डा घर, अफिसदेखि गाडीमा समेत राख्न पाइने

काठमाण्डौं -विश्वमै आफ्नो छुट्टै पहिचान बोकेको नेपालीको शान राष्ट्रिय झण्डा विगतका सरकारी कार्यालय र सरकारी.....

राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक पारित

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक राष्ट्रिय परिचयपत्र तथा पञ्जीकरण विधेयक २०७५ पारित.....

बीआरआई विश्वसँग नेपाललाई जोड्ने महत्वपूर्ण ढोका

काठमाडौं, - नेपालको विकासका लागि विश्वसँग जोडिने सहज मार्ग खोल्नुपर्ने आवश्यकतामाथि विभिन्न विज्ञहरुले जोड.....

विप्लव माओवादीलाई धक्का, जिल्ला सेक्रेटरी पक्राउ

धादिङ, १ असोज – प्रहरीको सर्वाधिक खोजी सूचीमा रहेकानेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला.....

Categories